Podsumowanie Test Camp 2017

27 Październik 2017
0 Komentarze

23 września 2017 roku we Wrocławiu zorganizowaliśmy pierwszą konferencję Test Camp! Wydarzenie skierowaliśmy do Młodszych Testerów Oprogramowania, którzy bardzo mocno chcą rozwinąć skrzydła w branży testerskiej. Przedstawiamy krótkie podsumowanie z konferencji 🙂

Skąd pomysł na taką konferencję?

Na rynku jest już kilka prestiżowych konferencji testerskich, ale ciężko znaleźć te, dedykowane Młodszym Testerom Oprogramowania. Jako firma szkoląca i mająca stały kontakt z „juniorami” niejednokrotnie spotkaliśmy się z pytaniami “jestem certyfikowanym testerem i co dalej?”. Postawiliśmy sobie zatem za cel, aby pokazać Młodszym Testerom, jak różnorodne możliwości rozwoju oferuje ta branża, z czym się wiąże praca skupiona wokół jednej dziedziny np. testów wydajnościowych i kto nadaje się na wybrane stanowiska m.in. kierownika testów.

Czy było warto?

TAK! Wspaniale było zobaczyć grono ludzi nakręconych na testowanie oprogramowania i pełnych zapału do nauki. Z przyjemnością spotkaliśmy się również z naszymi podopiecznymi (50% uczestników Test Camp to absolwenci naszych szkoleń) i osobistościami z branży czyt. prelegentami. Z czystym sumieniem mówimy: było warto 🙂

A tak było:

Test Camp 2017 obejmował 2 dni. Pierwszego dnia odbyły się płatne warsztaty z języka SQL oraz narzędzi w pracy testera, w których wzięło udział łącznie 28 osób. Mamy nadzieję, że możecie wykorzystać zdobytą wiedzę w swojej pracy zawodowej!  

W sobotę, 23 września miała miejsce główna część wydarzenia – całodniowa konferencja, zorganizowana w hotelu Mercure, we Wrocławiu. Ani się nie obejrzeliśmy, a sala wypełniła się po brzegi  – na miejsce przybyło 230 uczestników, 9 prelegentów i grono naszych przyjaciół!  Wydarzenie rozpoczęliśmy od wystąpienia szefa testuj.pl – Damiana Szczurka. Następnie na naszej testerskiej scenie pojawili się:

  • Emilia Lendzion-Barszcz z prezentacją “Hej! Zróbmy sobie testy wydajnościowe!”
  • Paweł Banaszczyk z tematem: “Pracuję jako tester – i co dalej?”
  • Karolina Zmitrowicz, która opowiedziała o rozwoju testera – nie tylko ISTQB
  • Piotr Kuljon z prelekcją: “Ewolucja od testera manualnego do władcy automatów”
  • Katarzyna Morawska, która przedstawiła rolę kierownika testów
  • Karolina Pawłowska, z tematem: “Co zabrać ze sobą na podróż po systemie?”
  • Andrzej Doliński, z tematem: “Jak rola trenera wpływa na rozwój QA inżyniera?”
  • Jakub Rosiński, który opowiedział czym jest  “Testowanie ‚techniczne’”

Podczas konferencji zorganizowaliśmy aż 2 konkursy. Głównym zadaniem uczestników było opisanie najbardziej spektakularnego/krytycznego lub po prostu najciekawszego błędu, jaki spotkali. Nagrodziliśmy odpowiedzi śmieszne i z życia wzięte! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

   W przerwach między prelekcjami do dyspozycji uczestników byli nasi partnerzy: Mecenas Konferencji – SJSI, Volvo Group IT oraz Makeitright! 

Jak oceniliście konferencję?

Dobrze, a nawet bardzo dobrze 🙂 W ankiecie internetowej wysoko oceniliście salę konferencyjną, wyżywienie i gadżety.

To, co szczególnie dla nas ważne, to równie mocne noty dla poziomu merytorycznego wydarzenia, które zawdzięczamy naszym prelegentom. Cytujemy:

Konferencja była na najwyższym poziomie i jestem bardzo zadowolony z całości. Świetnie przygotowani prelegenci, ludzie „z jajem”, żywi i sympatyczni, otwarci na rozmowę, potrafiący inspirować, przeciwieństwo „gadających głów”. Dobrze przygotowane tematy prezentacji poruszające szeroką gamę problemów.

Najbardziej podobał mi się wysoki poziom wszystkich prelekcji, kontakt prelegentów ze słuchaczami, możliwość konsultacji w sprawie CV.

Wykład Karoliny Pawłowskiej – bardzo rzeczowy, przygotowany bardzo profesjonalnie a jednocześnie z humorem.

Najbardziej podobało mi się że ludzie z wielkim doświadczeniem chcą się dzielić wiedzą w sposób przystępny i dowcipny z ludźmi nowymi w tej branży.

Poziom merytoryczny dostosowany do osób które „wiedza co nie co” – nie są mistrzami automatyzacji testów, ale tez nie trzeba im tłumaczyć co to jest przypadek testowy:)

Spośród prelegentów najwyżej oceniliście wystąpienie Karoliny Pawłowskiej, oraz Emilii Lendzion – Barszcz. W obu przypadkach blisko 70% uczestników oceniło prelekcje na poziomie “super!”. A tak oceniliście ogólny poziom konferencji.

Jesteśmy również przeszczęśliwi i wykonujemy taniec radości na myśl, że 92% z Was zadeklarowało chęć udziału w kolejnych edycjach Test Camp.

Na koniec chcemy serdecznie podziękować Mecenasowi Konferencji – SJSI oraz naszym partnerom: Volvo Group IT, TestArmy, Makeitright, IdeaPlace za wsparcie i zaangażowanie oraz lokalnym inicjatywom testerskim: WrotQA, Girls Who Test, RzeQA, BiałQA, ŁódQA, 3QA, Trójmiejska Grupa Testerska, PapryQArz i KraQA – za pomoc w promocji wydarzenia.

Przyjaciele: Przybijamy piątkę z każdym z Was! Tym samym zachęcamy do obejrzenia całej fotorelacji oraz nagrań z prelekcji. 

 

 

Foto-relacja poniżej:

Katarzyna Iwanicka
Content Marketing Manager

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o