IREB® i REQB® łączą siły!

19 Styczeń 2017
0 Komentarze

Zgodnie z doniesieniami ze strony ireb.org i reqb.org IREB® i REQB® z dniem 18 stycznia 2017 koncentrują swoje siły tworząc jedną organizację IREB®.

Dlaczego?

Oba systemy wyróżnia wspólny cel: profesjonalna edukacja z zakresu inżynierii wymagań oraz dostarczenie odpowiedniego systemu certyfikacji. Treści nauczania poziomu podstawowego są zbieżne w znacznym stopniu, stąd idea połączenia.

 

Co to oznacza dla świata IT?

Potwierdzenie swoich umiejętności z Inżynierii Wymagań będzie można osiągnąć, idąc ścieżką jednego systemu edukacji IREB®. W praktyce oznacza to mniej formalności i otrzymanie certyfikatu o większej wadze i lepszej reputacji.

 

Co z certyfikowanymi inżynierami wymagań REQB?

Wszystkie certyfikaty REQB® zachowują ważność. Osoby, które posiadają certyfikat REQB Foundation Level oraz REQB Agile mogą bezpłatnie zamienić go na odpowiedni certyfikat – IREB CPRE® Foundation Level.
Zmiana certyfikatu jest konieczna dla tych, którzy chcą przejść certyfikację IREB® na poziomie zaawansowanym.
Certyfikat REQB Advanced Level jest uznawany i staje się podstawą do ubiegania się o poziom IREB Expert. W tym przypadku przekształcenie go na certyfikat IREB (poziom zaawansowany) nie jest możliwe ze względu na trzy różne poziomy zaawansowania w certyfikacji systemu IREB®.

 

Dokąd po wiedzę?

Kolejne poziomy z Inżynierii Wymagań możecie zdobywać u nas! W Testuj.pl zawsze dostosowujemy ofertę do Waszych potrzeb 🙂

Katarzyna Iwanicka
Content Marketing Manager

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o